Історія музею


  6 грудня 2012 року при бібліотеці №2 для дітей Тернопільської міської ЦБС, яка знаходиться у пам’ятці архітектури XIX ст. “Вілла Грабовських”, відкрито музей “Літературне Тернопілля”. Автор ідеї та куратор втілення проекту є начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради О.І. Смик. Експозиція музею розповідає про розвиток літературного процесу краю від найдавніших часів до сьогодення.
  Основою фондів музею стали книги, документи, особисті речі, світлини та картини з приватних колекцій та архівів О.Смика, Є.Безкоровайного, Б.Демківа, Б.Бастюка, Г.Костів-Гуски, Я.Гевка, П.Сороки, Б.Мельничука, І.Олещука, Л.Крупи, В.Ярмуша, П.Тимочка, О.та В.Корнієнків та багатьох інших письменників та літературознавців краю. 
  Метою роботи музею є збереження літературного надбання краю, згуртування громади міста для відродження славетних традицій красного письменства Галичини.Бібліотека-музей тісно співпрацює з Тернопільським обласним об'єднанням НСПУ, Державним архівом Тернопільської області, обласним краєзнавчим музеєм, товариством “Просвіта”, освітніми закладами та іншими організаціями.


Немає коментарів:

Дописати коментар